Piknik

8 sierpnia na terenie naszego Ośrodka odbył się Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyły Środowiskowe Domy Samopomocy z Lasowic Wielkich, Wiercin i Janówka, czyli wszystkie placówki ŚDS działające w ramach Fundacji WRÓĆ.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Prezes Fundacji WRÓĆ Agaty Borowiec a także założycieli Fundacji Państwa Joanny i Macieja Włodarskich, kierowników ŚDS oraz proboszcza parafii w Lasowicach Wielkich Łukasza Golca. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło ponad100 osób – uczestników ich rodzin i zaproszonych osób.

W ramach atrakcji był mecz siatkówki, rzuty piłką do celu, jazda slalomem na rowerach dwu i trójkołowych oraz dyskoteka pod chmurką.

Nastąpiło również wręczenie nagród dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych w konkursie plastycznym „Mój drugi Dom”.

Grupa uczestników zaprezentowała piosenki, które powstały podczas zajęć z muzykoterapii, jedną z nich była sztandarowa już piosenka ŚDS w Lasowicach Wielkich pt. ”Mój drugi Dom”.

Dziękujemy KGW Lasowiczanki i Pani Kamili Niewińskiej sołtys wsi Lasowice Małe za użyczenie namiotu oraz rodzinom naszych uczestników za pyszne ciasta.