Animaloterapia

Ośrodek Animaloterapii Fundacji WRÓĆ, utworzony na bazie Mini ZOO w Jantarze, spełnia niezwykłą rolę terapeutyczną. Otwarty w 2003 roku, powstał z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnościami, dając im ogromne szanse i możliwości. Znajdują się tu specjalnie oswajane i przygotowywane zwierzęta, z którymi kontakt jest źródłem wielorakiej stymulacji zmysłów, doznań psychicznych, poznawania różnorodności świata oraz pobudzania rozwoju psychoruchowego.

Metoda dedykowana jest szczególnie osobom ze złożonymi niepełnosprawnościami, których podłożem są porażenia i urazy mózgowe. Animaloterapia ukierunkowana jest na poprawę funkcjonowania w sferze poznawczej, emocjonalno-społecznej oraz motorycznej.

Powstanie Ośrodka Animaloterapii Fundacji WRÓĆ wsparł i nieustannie wspiera swoją wiedzą i działaniem, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku-Oliwie, Pan Michał Targowski przekazując w drodze darowizny wiele gatunków ptaków i zwierząt.

Zapraszamy do odwiedzania Mini ZOO w Jantarze wszystkie dzieci. Czekają tam na nie między innymi lamy, alpaki, kangury, kozy karłowate i syryjskie, osły domowe, daniele, wielbłąd, zebra, nandu, pawie szmaragdowe i pawie białe łabędzie, gęsi oraz wiele innych gatunków ptaków ozdobnych.