Aktualności 2015/2016


maj 2016


VI Olimpiada przyjaźni

21 maja nasi Podopieczni uczestniczyli w VI Olimpiadzie Przyjaźni organizowanej przez zaprzyjaźniony Ośrodek „Żuławski Słonecznik” w Giemlicach. Był to czas integracji, uspołeczniania i miłej zabawy w świetnym towarzystwie.


marzec 2016


Urodziny Weroniki i Daniela

Sto lat dla Solenizantów! Po życzeniach i słodkim poczęstunku wszyscy udali się na urodzinowy spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.


Spotkanie Wielkanocne

Rodzinne spotkanie Wielkanocne i występ dzieci w przedstawieniu ” Polskie Wielkanocne obyczaje”.


Wielkanocne upominki

Wielkanocne upominki przygotowywane z okazji zbliżających się Świąt. Przy użyciu drewnianej łyżki, farby, wycinanek, materiału i ogromnym zaangażowaniu powstał OREW-ski Zajączek. Zostanie nim obdarowany każdy Gość na Wielkanocnym spotkaniu.


Słodkie wypieki

Przepis to 1kg radości, 1/2 kg uśmiechu , szczypta zaangażowania i wszystko posypane życzliwością. To wszystko sprawia że każde ciasto jest doskonałe…a przy okazji nasi Podopieczni na zajęciach stymulowani są w obszarze zmysłu dotyku, smaku i zapachu.


luty 2016


Atreterapia

Zajęcia z masą solną są bardzo lubiane przez naszych Uczniów. Pozwalają one na rozwijanie precyzji prostych ruchów dłoni i palców, skupienie uwagi na wykonywanym działaniu i wyzwolenie uczuć dziecka.

grudzień 2016


Spotkanie Bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia, są znakomitą okazją aby spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu potrzebuje wsparcia.


Potrawy Wigilijne

Wigilia tuż tuż, a zatem czas na szykowanie świątecznego stołu przepełnionego potrawami. Na zajęciach kulinarnych były przygotowywane pierogi, paszteciki, czerwony barszcz. Pachniało świętami i ciepłą, serdeczną atmosferą.


Spotkanie Mikołajkowe

Spotkanie Mikołajkowe w którym uczestniczyli Uczniowie I LO w Nowym Dworze Gdańskim wraz z wychowawcą panią Krystyną Kochel. Nasi Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pięknych kolęd oraz krótkiego programu artystycznego, następnie Mikołaj rozdawał prezenty. Był czas wspólnego śpiewania, wykonywania ozdób choinkowych i poczęstunku.


listopad 2016


Andrzejki

Dzień wróżb i zabaw w Andrzejkowym nastroju. Dzięki „nietoperzom” i ich zaczarowanym listom, przyszłość uchyliła rąbka tajemnicy. Z magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.


październik 2015


Bawialnia

W październiku w Bawialni królowała Jesień. Kasztany, liście, orzechy, a nawet jesienna muzyka. Zajęcia plastyczne zaowocowały pięknymi jesiennymi drzewami. Podczas zajęć sensorycznych wysiane zostały zioła: majeranek, oregano, bazylia, rzeżucha. Ogrom wrażeń dla wszystkich zmysłów przyniosły zajęcia. Spotkanie z żywiołami, tym razem z ogniem i powietrzem. Na kulinariach powstały pyszne sałatki, nadziewane ziemniaki oraz słodziutkie babeczki czekoladowe

Powrót