Aktualności 2015/2016


czerwiec 2016


Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego podczas której Dyrektor OREW, pani Beata Zawadzka pogratulowała Uczniom osiągniętych sukcesów a pracownikom i rodzicom podziękowała za całoroczną pracę, stworzenie przyjaznej atmosfery w szkole, wzajemne zrozumienie. Terapeuci wręczyli swoim Wychowankom pamiątkowe dyplomy.


Czerwcowi Solenizanci
Ostatnie w tym roku szkolnym przyjęcie urodzinowe, a życzenia stu lat i wszystkiego najlepszego otrzymali Patrycja i Marcin.


Wizyta w ZOO w Oliwie

Wycieczka do ZOO w Gdańsku Oliwie w prezencie na Dzień Dziecka od terapeutów i opiekunów.  Dzięki uprzejmości Pana Michała Targowskiego – Dyrektora ZOO i wieloletniego przyjaciela Fundacji WRÓĆ, dzieci miały zapewnionych mnóstwo atrakcji. Dziękujemy !


Piknik

1 czerwca każde dziecko powinno być uśmiechnięte i radosne. Nasze dzieciaki były. Piękna pogoda umożliwiła zorganizowanie Im smacznego grilla i zabaw na powietrzu.


maj 2016


Hipoterapia

Hipoterapia jest metodą uzupełniającą i wspomagającą główne metody terapeutyczne, stosowane w pracy z Uczniami OREW. Zajęcia z udziałem konia dostarczają wielozmysłowej stymulacji – ruch konia stymuluje zmysł równowagi i wzroku, sierść stymuluje czucie i odczuwanie temperatury, zapach konia stymuluje węch a wydawane odgłosy, słuch dziecka.


Majowe urodziny

W ten szczególny dzień dla naszych 5 Uczniów było wszystko, co tradycja nakazuje: odśpiewane 100 lat, życzenia i torty. Urodziny obchodzone w naszym Ośrodku są bardzo ważnym elementem integracji społecznej naszych Podopiecznych.


kwiecień 2016


Zajęcia ceramiczne

Ceramika jest dziedziną, z której często korzystają nasi Uczniowie. Zajęcia takie pobudzają percepcję przez dotyk i strukturę, rozwijają wyobraźnię i uzdolnienia plastyczne. Dla naszych Podopiecznych jest to szczególnie ważna forma terapii, ponieważ, ponieważ ma funkcję kataryktyczną – oczyszczania z niepokojów, niweluje napięcia, eliminuje agresję. Spełnia również zadanie kompensacyjne, w którym tworząc zapominamy o ograniczeniach.


Urodziny Darii i Adama

W kwietniu obchodziliśmy kolejne urodziny naszych Podopiecznych. Jak zwykle uroczystość poprzedziło przygotowanie kartek urodzinowych, których wykonywanie jest świetną metodą Arteterapii. Wykonane przez kolegów i koleżanki laurki były niesamowitą frajda dla Solenizantów.


marzec 2016


Wielkanoc

Święta to czas pojednania i radości, spędzany w gronie rodziny  przyjaciół.  Tę tradycję kultywujemy poprzez coroczne spotkania Wielkanocne. Cieszymy się z tych radosnych chwil spędzonych razem z zaproszonymi Gośćmi.


Marzanna

Pierwszy dzień wiosny, to tradycyjne rozprawianie się z Marzanną. Podczas jej tworzenia było dużo zabawy i śmiechu, a jej spaleniem została oficjalnie pożegnana zima.


19 Urodziny Pawła

Urodziny naszych uczniów to zawsze ważne wydarzenie. Tym razem świętowaliśmy 19 urodziny Pawła z najstarszej grupy. Były życzenia 100 lat, były uściski i pyszny tort urodzinowy.


Palma Wielkanocna

Przygotowania do nadchodzących świąt rozpoczęły się od stworzenia, na zajęciach Arteterapii, pięknej palmy wielkanocnej.


luty 2016


Lutowe świętowanie

W lutym swoje urodziny obchodziło 4 dzieci – Przemek skończył 4 lata, Magda skończyła 9 lat a Zuzia i Arek 14 lat. Dla wszystkich solenizantów najlepsze życzenia !


Zajęcia z kolorami

Kolory wywołują, zależnie od barwy, różne reakcje. Pobudzają lub uspokajają. Oddziałują na psychikę, ale też mogą stymulować organy wewnętrzne. Znajomość kolorów u dziecka, to kwestia niezwykle ważna, dzięki temu łatwiej jest się komunikować z otoczeniem, opisywać potrzeby i otaczający świat.


styczeń 2016


Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka na którym najpierw było wzruszeń i rozbawienia specjalnie dla Nich przygotowanym występem, podczas którego dziękowaliśmy za Ich miłość, czułość, cierpliwość i czas, który dla nas zawsze mają. Potem wspólnie rozkoszowaliśmy się smakiem przepysznych ciast i wreszcie porwaliśmy Babcie i Dziadków do szalonych, karnawałowych tańców.


Sałatka owocowa

Pyszna, zdrowa sałatka owocowa to efekt integracyjnych zajęć kulinarnych I grupy edukacyjno – terapeutycznej i rewalidacyjno – wychowawczej.


Budowa karmnika

Damian, Marcin i Paweł z najstarszej grupy Uczniów, pod czujnym okiem Pana Wiesia, wykonali piękny karmnik dla ptaków. Chłopcy podczas pracy poznali zasady bezpieczeństwa ale mieli też mnóstwo frajdy.


grudzień 2015


Wigilia

Świątecznie nakryty stół, tradycyjne potrawy i wyjątkowa wigilijna atmosfera.


Jasełka

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to magiczny czas wspólnego świętowania i spędzania czasu. Na tegorocznych Jasełkach, oprócz Rodziców i Opiekunów, gościli również Państwo Dyrektor Delegatury KO w Tczewie, Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Giemlice, Wójta UG Malbork, Sołtysa Lasowic Wielkich, Proboszcza Parafii Jantar.


Grudniowi Solenizanci

W grudniu swoje urodziny obchodzą Patryk, Kacper i Artur. Wszystkiego co najlepsze dla każdego z Was ! Sto lat !


Mikołajki

Tego szczególnego dnia odwiedzającemu dzieci Mikołajowi towarzyszył również Marianek – maskotka miasta Malbork, który pomagał w rozdawaniu prezentów dzieciom. Wszyscy wspólnie przygotowywali ozdoby, które zawisły na pięknej choince. Oprócz świątecznych dekoracji, dzieci przygotowały też prezent dla samego Mikołaja. W świętowaniu pomagali i towarzyszyli dzieciom Wolontariusze z malborskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którym z całego serca dziękujemy.


listopad 2015


Andrzejki

Spotkanie andrzejkowe odbyło się pod znakiem wróżb, lania wosku i tanecznych zabaw.


Seans filmowy

Wizyta w kinie Helios w Tczewie i świetna zabawa na filmie „Hotel Transylwania 2”. Dziękujemy bardzo pracownikom kina za gościnność.


Halloween

Malowanie twarzy i ozdoby z dyni a wszystko w towarzystwie pomocnych Wolontariuszy z malborskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dziękujemy !


październik 2015


18-stka Mateusza i Damiana

Naszym szacownym Jubilatom życzymy, aby zawsze towarzyszyło im szczęście i piękne wspomnienia „dziecięcych lat”. 100 lat Kochani !


Wycieczka do Malborka

Jesienna wycieczka I Grupy edukacyjno-terapeutycznej do Malborka. Spacer i pyszna pizza to plan na udany wypad.


Październikowi Solenizanci

Dużo zdrowia i radości każdego dnia dla Paulinki, Ani i Oliwki z okazji Ich Urodzin. Wszystkiego najlepszego !


Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela, wszystkim pracownikom, podziękowania za codzienną pracę oraz życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz poczucia satysfakcji z odpowiedzialnej pracy terapeutycznej, opiekuńczej i wychowawczej złożył poprzez Dyrektor Ośrodka, panią Beatę Zawadzką, Prezes Zarządu Fundacji WRÓĆ.


wrzesień 2015


Wrześniowi Solenizanci

Najlepsze życzenia urodzinowe dla Julci, Tosi, Kasi i Bartka od koleżanek i kolegów oraz Terapeutów i Opiekunów. Sto lat !!!


Piknik w Jantarze

Wrzesień podarował wszystkim piękną pogodę. Ponieważ taki ciepły i słoneczny dzień żal było spędzić w murach szkoły, Uczniowie wraz z Opiekunami wybrali się na piknik na Farmę Jantar. Zabawa była wyśmienita.

Powrót